دهکـده سبـز خورشیدی

معماری - استفاده از انرژی خورشیدی در فضاهای ویلاهای کوهستانی

خورشید منبع لایزال انرژی برای زمین محسوب می شود.برطبق نظریه ها خورشید از 6 میلیارد سال پیش در حال سوختن بوده است و در حدود (۲۰ - ۱۰x² ) میلیون تن در هر ثانیه افت جرم خورشید می باشد که نتیجه آن آزاد شدن انرژی بسیار عظیمی است که سهم کره خاکی ما ۴۵/۰ میلیاردم آن می باشد و این میزان ۳۵۰۰۰ برابر کل انرژی مصرفی ساکنان زمین است.یعنی اگر بشر بتواند ۳۵۰۰۰/۱ این انرژی خدادادی را جذب کنند از مصرف هر گونه سوخت دیگری بی نیاز خواهد بود.قسمت بسیار عظیمی از مصرف انرژی ، مربوط به گرمایش و سرمایش ساختمان ها است. به همین منظور باید تمهیداتی در ساختمان سازی اعمال کنیم تا قادر به حد اکثر استفاده از انرژی خورشیدی باشیم.

بشر از دیر باز برای تامین نیاز گرمایش و سرمایش مکان زندگی خود جهت ایجاد محیطی مطلوب و معتدل تلاش نموده است.انرژی به عنوان یک فاکتور موثر در تامین این نیاز همیشه مورد توجه بوده و از آنجایی که سوخت های فسیلی دارای محدودیت هستند ، همچنین مستلزم هزینه و به عنوان آلاینده برای محیط زیست مطرح می باشند ، استفاده از صورت دیگر انرژی بسیار حائز اهمیت است.


نويسنده : پژمان پورشاهید ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ تاريخ شنبه ٢٠ شهریور ۱۳۸٩
تگ هاي اين مطلب:پژمان پورشاهید


بر اساس پایگاه خبری مازندومه :

شمسعلی نورمحمدی بخشدار کجور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار مازندنومه در کجور اظهار داشت: با مکاتبات صورت گرفته و طی مراحل اداری به‌زودی بخش مرکزی پول کجور به شهر ارتقا می‌یابد و از این راه بسیاری از مشکلات منطقه محروم کجور برطرف می‌شود.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی‌ ‌می‌شود طی یک تا سه ماه آینده تبدیل بخش کجور مازندران به شهر ارتقا یابد و بسیاری از مشکلات اداری که پیش از این مردم کجور باید برای انجام آن به نوشهر مراجعه می‌کردند، در همین منطقه انجام می‌پذیرد و در وقت و هزینه صرفه‌جویی زیادی می‌شود.

این خبر مهم بنده را واداشت تا مطالبی را تهیه کنم.


نويسنده : پژمان پورشاهید ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ تاريخ شنبه ٢٠ شهریور ۱۳۸٩
تگ هاي اين مطلب:پژمان پورشاهید ?تگ هاي اين مطلب:کجور ?تگ هاي اين مطلب:پول کجور


بار دیگر این افتخار را یافتیم که با افتتاح دفتر مهندسی دهکده سبز خدمات ذیل را به اهالی محترم منطقه کجور ارایه نماییم :

نقشه برداری زمین - راه - پل - خطوط لوله و انتقال نیرو همراه با طراحی و تهیه نقشه - مساحت - تفکیک - پیاده سازی نقشه های طراحی شده - ثبتی - صنعتی - شهر سازی - ساختمانی - فونداسیون و ... طراحی معماری پلان و نما و محوطه سازی و ..... طراحی سازه ساختمان و منبع آب و..... - تابلو های برق صنعتی و ...

لازم به ذکر است انجام تمامی خدمات با حداقل هزینه انجام میشود.

مشارکت در ساخت انبوه سازی مسکونی تجاری صنعتی


نويسنده : پژمان پورشاهید ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ تاريخ شنبه ٢٠ شهریور ۱۳۸٩
تگ هاي اين مطلب:پژمان پورشاهید ?تگ هاي اين مطلب:دهکده سبز ?تگ هاي اين مطلب:نقشه برداری ?تگ هاي اين مطلب:کجور


در آینده ای نه چندان دور سعی بر آن است که در این وبلاگ مطالبی در مورد معماری و طرح های خورشیدی نوشته شود  و بخشی هم اختصاص میابد به تجارب یک گروه که سعی بر آن دارند تا با همت و پشت کار  خود حد اکثر استفاده از انرژی غیر فعال خورشیدی را در طرح های معماری ایجاد کنند . البته شاید نیازی نبود که این مطلب را به عنوان یک یاد داشت در وبلاگ قرار بدهم . اما احساس کردم با این کار شاید در آینده خاطرات این روز های سخت باعث شکر گذاری مضاعف به در گاه حق و آرامش و قدر دانی از همسر و فرزندم بشود . چرا که در این مسیر  آنها نیز سختی های زیادی را تحمل میکنند .


نويسنده : پژمان پورشاهید ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ تاريخ پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٩
تگ هاي اين مطلب:پژمان پورشاهید ?تگ هاي اين مطلب:pezhman pourshahid ?تگ هاي اين مطلب:دهکده سبز